Máme nové webovky! Ty původní můžete navštívit zde.

Po týdnu se výprava z Lokotky opět vydala do Vimperka, tentokrát na závody ČP dorostu a dospělých přeložené ze Zadova. Početnou výpravu 11 závodníků kategorie dorostu a juniorů čekal v sobotu norský sprint klasicky, v neděli pak intervalový klasický závod.

A byl to v sobotu úspěšný závod. V kategorii U18 starších dorostenců si nejprve naši 2 zástupci Matěj Kaiser a Matěj Švácha zajistili 11. a 12. místem účast v rozjížďce B, kterou v pořadí Švácha, Kaiser s přehledem vyhráli a zajistili si tím postup do A rozjížďky. Tu pak dokázal skvělým výkonem Matěj Kaiser vyhrát, Matěj Švácha skončil na výborném pódiovém 5. místě !
Mezi ml. dorostenci U16 výborně zajel kvalifikaci 5. Kryštof Háněl a rovnou postoupil do A rozjížďky, kde našel přemožitele v obou kolech pouze ve vítězovi Štěpánu Jungwirthovi z Dukly Liberec. Stříbro bylo na světě!
Další sobotní umístění : 14. junior Pavel Švácha a st. dorostenec Mikuláš Kotz, mezi ml. dorostenkami 17. Eliška Beránková a 20. Eliška Fuchsová, 17. juniorka Nela Žilinská, pro kterou to byl návrat do bílé stopy po dlouhé pauze, 22. ml. dorostenec Adam Klement, st dorostenci 25. Jenda Hlisník a 34. Janek Špalek.
Výsledky sprint:

V neděli se výborně prezentovali naši starší dorostenci. Jenda Hlisník v závodě na 8 km klasicky vybojoval skvělé 10. místo, Matěj Kaiser skončil hned za ním 11., Matěj Švácha 16., Janek Špalek 35. a Miki Kotz 39.
Životní závod zajel ml. dorostenec Adam Klement, kdy stupňujícím tempem se vyšvihl až na 13. místo ! Kryštof Háněl byl 18.
Také děvčata v kategorii ml. dorostenek se nenechala zahanbit. Eliška Beránková si na trati 6 km vyjela 15. místo, její jmenovkyně Fuchsová skončila 21.
Výsledky klasika:

Všechny výkony našich borců byly podpořené výborným servisem trenérů Míry Cingla a Martina Noska.
S nadějemi a optimismem vyhlížíme mistrovství ČR, které se bude konat za 3 týdny na Horních Mísečkách. Jen tu trochu sněhu bychom k tomu potřebovali, aby se naši závodníci mohli připravovat v domácích podmínkách. Držme si palce!

O nás

Oddíl běžeckého lyžování TJ Lokomotiva Teplice je součástí jedné z největších TJ v okrese Teplice, která má 11 oddílů.

Oddíl aktivně pracuje především s mládeží. Členy oddílu se mohou stát děti od 5 let.
Přípravka trénuje 2x týdně úterky a čtvrtky 17-18 h a víkendy dle pokynů. Uvítáme všechny vážné zájemce o běh na lyžích. Tréninky nenahrazují „pohybové hry“, předpokládá se vážný zájem o běžecké lyžování a účast na lyžařském výcviku.
Můžete děti přihlásit každé úterý a čtvrtek v ZŠ Buzulucká, v letním období na hřišti, v zimě v tělocvičně, vždy od 17 hod.
Na horách probíhají tréninky na Novém Městě (areál pod nádražím) většinu víkendů od 10,00 hod.

Podmínkou členství je vyplnění přihlášky do TJ a SLČR, uhrazení členských příspěvků a účast na trénincích jak v týdnu, tak i o víkendech, především v zimním období na horách.
Členství v oddíle je otevřené i pro dospělé členy (rodiče a přátele běžeckého lyžování). Uvítáme každého.

Přihláška

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA ZÁVODY (KRAJSKÉ, VEŘEJNÉ)

Na všechny závody kromě republikových se přihlašujte prostřednictvím TABULKY.
Obvykle nejpozději do čtvrtka do 19,30 (či dle pokynů). Zatržením příslušného políčka v řádku u jména závodníka (sloupec příslušného závodu).

Pokud závodník nebude takto předem přihlášen, přihlašuje se na místě individuálně a platí si sám startovné.

Případné odhlášení proveďte přes trenéry nejpozději do 8,00 v den závodu, abychom za závodníka zbytečně neplatili startovné. Děkujeme.