Máme nové webovky! Ty původní můžete navštívit zde.

Republikové pohárové závody běžců na lyžích se kupodivu stále daří v této zimě bez sněhu pořádat. A kde jinde než na Horních Mísečkách v Krkonoších, kde jsou momentálně jediné tratě jakžtakž odpovídající požadavkům na vrcholný závod. A tam se také vydalo v pátek 11 závodníků TJ Lokomotiva Teplice s trenérským doprovodem, aby tak uzavřeli tuto podivnou sezónu.

Parta se ubytovala přímo na Mísečkách a vyrážela nejprve k pátečnímu tréninku a pak o víkendu za povzbuzování řady rodičů a trenérů do závodní stopy. V sobotu čekaly na děti 2,5 a 3,3 km okruhy, na které odstartovaly intervalově klasickou technikou. Naše velké naděje směřovaly především ke kategorii žákyň U15, kde závodila Nikola Žilinská, která svými vyrovnanými výkony v minulých závodech zatím držela 4. příčku v Českém poháru. Ale i u dalších jsme doufali v dobré výsledky přesto, že děti trénovaly na sněhu naposledy koncem ledna a nezbylo jim než vzít zavděk pouze kolečkovým lyžím.

V sobotu čekala na závodníky poměrně rychlá trať. Nadějně začala kategorie dívek U13, když Anička Hlisníková skončila 7. těsně pod pódiem pro nejlepších šest. Její vrstevnice Sára Gaislerová obsadila 27. místo mezi téměř 50 soupeřkami. Skvěle zajela o rok starší Magda Šponarová, když vybojovala 18. místo z 66 borkyň. 13ti letí kluci také zabojovali a obsadili v pořadí Ota Vágner, Vojtěch Kadlus a Vojtěch Kučera 23., 28. a 33. místo. Matěj Čapek v kategorii U14 byl 40.

A pak již byla na řadě děvčata U15, na které čekal 3,3 km okruh. S přesvědčivým náskokem více než 15 vt. zvítězila po výborném, vyzrálém výkonu Nikola Žilinská, které tímto velice gratulujeme. Na 15. místě jí výborně sekundovala Hana Gaislerová, Libuše Moučková skončila 40. a Emílie Bendová 50.

V neděli čekaly na žáky stíhací závody volnou technikou, u některých starších kategorií tratě prodloužené až na 5 km. Také podmínka byla obtížnější než v sobotu. Sníh byl mokrý, pomalý. Závodníci vyráželi do závodní stopy v intervalech, které si vyjeli sobotním výsledkem.

Mezi dívkami U13 skvěle zabojovala Anička Hlisníková, které se posunula na 5. místo, Sára Gaislerová skončila 30. O tři pozice na 25. příčku se posunul i Vojtěch Kadlus mezi stejně starými kluky, Ota Vágner a Vojtěch Kučera si trochu pohoršili na 26. a 30. místo. Polepšila si i Magda Šponarová na 16. místo! Dobře zajel i Matěj Čapek, když skončil 39.

Nikola Žilinská startovala do stíhačky s náskokem 15 vt., ale na dvou náročných okruzích nedokázala odolat třem soupeřkám. Před posledním cílovým stoupáním sice držela 3. místo, ale pád jí bohužel zabránil zopakovat medailové umístění. Nevadí, i tak skvělý výkon, který jí zároveň zajistil celkové 3. místo v Českém poháru v běhu na lyžích žákyň U15 pro rok 2024. Další děvčata po boji skončila následovně: 25. Hanka Gasilerová, 44. Libuška Moučková a 47. Emilka Bendová.

Všichni závodníci zaslouží absolutorium a poděkování za obětavé výkony. Zároveň díky i trenérům Renátě Gazdové a Ondřeji Gaislerovi a servismanovi Michalovi Havlovi. Všichni společně doufáme, že následující sezóna, na kterou se děti z Lokotky začnou intenzivně připravovat již od května, přinese více sněhu a lepší podmínky pro tento krásný sport.

O nás

Oddíl běžeckého lyžování TJ Lokomotiva Teplice je součástí jedné z největších TJ v okrese Teplice, která má 11 oddílů.

Oddíl aktivně pracuje především s mládeží. Členy oddílu se mohou stát děti od 5 let.
Přípravka trénuje 2x týdně úterky a čtvrtky 17-18 h a víkendy dle pokynů. Uvítáme všechny vážné zájemce o běh na lyžích. Tréninky nenahrazují „pohybové hry“, předpokládá se vážný zájem o běžecké lyžování a účast na lyžařském výcviku.
Můžete děti přihlásit každé úterý a čtvrtek v ZŠ Buzulucká, v letním období na hřišti, v zimě v tělocvičně, vždy od 17 hod.
Na horách probíhají tréninky na Novém Městě (areál pod nádražím) většinu víkendů od 10,00 hod.

Podmínkou členství je vyplnění přihlášky do TJ a SLČR, uhrazení členských příspěvků a účast na trénincích jak v týdnu, tak i o víkendech, především v zimním období na horách.
Členství v oddíle je otevřené i pro dospělé členy (rodiče a přátele běžeckého lyžování). Uvítáme každého.

Přihláška

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA ZÁVODY (KRAJSKÉ, VEŘEJNÉ)

Na všechny závody kromě republikových se přihlašujte prostřednictvím TABULKY.
Obvykle nejpozději do čtvrtka do 19,30 (či dle pokynů). Zatržením příslušného políčka v řádku u jména závodníka (sloupec příslušného závodu).

Pokud závodník nebude takto předem přihlášen, přihlašuje se na místě individuálně a platí si sám startovné.

Případné odhlášení proveďte přes trenéry nejpozději do 8,00 v den závodu, abychom za závodníka zbytečně neplatili startovné. Děkujeme.