Máme nové webovky! Ty původní můžete navštívit zde.

Ani z posledního mistrovského závodu letošní sezóny se nevrátili tepličtí reprezentanti s prázdnou. Dvě medaile a několik výrazných umístění jsou známkou výborného vedení, dobré přípravy, nasazení závodníků, ale i skvělého servisu, který je také jednou z podmínek úspěchu tohoto ryze amatérského oddílu. Přesto, že závodníci TJ Lokomotiva Teplice zdaleka nemají možnost využít slušných sněhových podmínek podkrkonošských oddílů, podařilo se v letošní zimě celému týmu vedenému trenéry a servismany v jedné osobě Miroslavu Cinglovi a Martinovi Noskovi připravit borce tak, že se letošní závodní sezóna bude řadit k těm nejúspěšnějším.

Poslední přípravu absolvovala skupina dorostu na zbytcích sněhu na tratích saského Fichtelbergu před týdnem. A ve čtvrtek 21.3. se již 12 závodníků vč. dvou dívek kategorie U15 a dvou zástupců nejstarších kategorií juniorů a dospělých vydalo již poněkolikáté za sebou na Horní Mísečky, kde se nezměrným úsilím organizátorů ze ČKS SKI Jilemnice a dalších pomocníků z blízkých oddílů podařilo připravit závěrečné třídenní Mistrovství republiky.

Celý víkend závod provázela náročná podmínka, rozbředlá stopa, poslední den s popraškem nově napadlého sněhu. V pátek se závodníci vydali do stopy závodu volnou technikou, čili bruslením intervalově. Hned v nejmladší kategorii starších žákyň U15 nás překvapila úžasným výkonem Nikola Žilinská, vždyť jejím oblíbenějším stylem je klasika! A hned zlato ! Velký úspěch této poctivě se připravující závodnice. V kategorii U16 skvěle zabojovali 4. Kryštof Háněl a
6. Adam Klement
. Další naši borci také nezklamali, především v kategorii staršího dorostu 11. místem Matěj Švácha, 12. místem Eliška Fuchsová a 16. Eliška Beránková (obě U16), 17. místo obsadil Jan Hlisník (U18) a také junior Pavel Švácha.

Sobota patřila závodu v klasice, opět intervalově. V Krkonoších se „čerti ženili“. Pršelo a foukal silný vítr. O to víc lze obdivovat opět profesorský výkon Nikoly Žilinské, která tentokrát vybojovala stříbro ! Vytáhli se starší dorostenci: Matěj Švácha skvělým výkonem obsadil 6. a Matěj Kaiser 16. místo. Jan Hlisník byl hned za ním 17. Mladší dorostenci Kryštof Háněl a Adam Klement vyjeli 5. resp. 12. místo. Výkon vylepšil na 11. pořadí i junior Pavel Švácha.

Do nedělních závěrečných štafet klasickou technikou se třemi úseky nastoupilo 8 našich zástupců. Kompletní štafety jsme sestavili v kategoriích U15+U16 dívek, U18 chlapců a nominovali jsme 2 závodníky do štafety Ústeckého kraje v kategorii chlapců U15+U16.  Děvčata ve složení Beránková, Fuchsová, Žilinská bojovala na trati 3 x 2,5 km a výborným výkonem vybojovala 5. místo mezi 18 štafetami. Stejně si vedli i starší dorostenci (Matěj Kaiser, Jan Hlisník, Matěj Švácha), také byli pátí na distanci 3 x 4 km. Štafeta Ústeckého kraje s Matějem Fejfušou a našimi závodníky Kryštofem Hánělem a Adamem Klementem skončila sedmá z 19 týmů. Všichni skvěle bojovali !

Třešničkou na dortu je výsledné 3. místo Nikoly Žilinské v Českém poháru starších žákyň U15 a 6. místo ve stejné soutěži chlapců U16 Kryštofa Háněla. Úžasný je úspěch dorosteneckého týmu, který obsadil v MČR družstev 5. místo mezi všemi kluby. S přispěním výborných výsledků staršího žactva a dospělých dosáhla TJ Lokomotiva Teplice na 8. místo v „Superpoháru družstev dospělých, dorostu a žactva“ v sezóně 2023-24. Moc všem závodníkům, trenérům a vedení klubu gratulujeme !

O nás

Oddíl běžeckého lyžování TJ Lokomotiva Teplice je součástí jedné z největších TJ v okrese Teplice, která má 11 oddílů.

Oddíl aktivně pracuje především s mládeží. Členy oddílu se mohou stát děti od 5 let.
Přípravka trénuje 2x týdně úterky a čtvrtky 17-18 h a víkendy dle pokynů. Uvítáme všechny vážné zájemce o běh na lyžích. Tréninky nenahrazují „pohybové hry“, předpokládá se vážný zájem o běžecké lyžování a účast na lyžařském výcviku.
Můžete děti přihlásit každé úterý a čtvrtek v ZŠ Buzulucká, v letním období na hřišti, v zimě v tělocvičně, vždy od 17 hod.
Na horách probíhají tréninky na Novém Městě (areál pod nádražím) většinu víkendů od 10,00 hod.

Podmínkou členství je vyplnění přihlášky do TJ a SLČR, uhrazení členských příspěvků a účast na trénincích jak v týdnu, tak i o víkendech, především v zimním období na horách.
Členství v oddíle je otevřené i pro dospělé členy (rodiče a přátele běžeckého lyžování). Uvítáme každého.

Přihláška

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA ZÁVODY (KRAJSKÉ, VEŘEJNÉ)

Na všechny závody kromě republikových se přihlašujte prostřednictvím TABULKY.
Obvykle nejpozději do čtvrtka do 19,30 (či dle pokynů). Zatržením příslušného políčka v řádku u jména závodníka (sloupec příslušného závodu). 

Pokud závodník nebude takto předem přihlášen, přihlašuje se na místě individuálně a platí si sám startovné. 

Případné odhlášení proveďte přes trenéry nejpozději do 8,00 v den závodu, abychom za závodníka zbytečně neplatili startovné. Děkujeme.

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.