Máme nové webovky! Ty původní můžete navštívit zde.

Asi se vám to bude zdát divné, ale série republikových závodů v běhu na lyžích pokračuje i v této podivné zimě. Za závody se ale museli běžci na lyžích vydat až do nadmořských výšek nad 1000 m n.m. na Horní Mísečky, kde zvýšeným úsilím připravili tradiční Hančův memoriál pořadatelé z Českého krkonošského spolku ski Jilemnice. A museli trochu improvizovat. Sobotní program obsahoval podle plánu týmový sprint, kdy se dvojice závodníků třikrát vystřídá na kratší trati volnou technikou, čili bruslením. Nedělní již 97. ročník Hančova memoriálu pak měl zkrácené distance a jel se intervalově namísto hromadných startů.

V sobotu reprezentovalo klub TJ Lokomotiva Teplice 7 borců od mladších dorostenců po juniory. Výborně se prezentovaly jak týmy mladších dorostenek (Eliška Beránková+Eliška Fuchsová) a starších dorostenců (Matějové Švácha a Kaiser), které v konkurenci 21 resp. 29 týmů obsadili shodně sedmá místa. Už to byl velký úspěch!

Úžasné představení nám připravila dvojice mladších dorostenců Adam Klement a Kryštof Háněl, kteří na 900 m okruhu od začátku pohybovali v popředí mezi 21 štafetami. Do posledního úseku předával Adam Kryštofovi na 4. místě s nadějí na „bednu“. Ale to, co diváci v závěru Kryštofova úseku viděli, bylo nezapomenutelné. Kryštof dokázal skvělým závěrem vytáhnout tým na stříbrnou pozici ! Výborně, kluci !

Na start nedělních závodů se postavilo 10 našich zástupců včetně dalších dvou starších dorostenců a jediné ženy. Všichni bojovali statečně na těžkém mokrém sněhu. Nejlépe se opět vedlo mladším dorostencům. Skvělým druhým kolem si bronzovou medaili vysloužil Kryštof Háněl na trati 10 km, když po prvním 5ti km okruhu byl pátý. Výborný vyrovnaný výkon mezi 42 závodníky podal i 10. Adam Klement. Nad očekávání se dařilo i starším dorostencům, zejména 14. Matěji Šváchovi a 20. Matěji Kaiserovi. 25. byl Mikuláš Kotz a 26. Jan Hlisník. A to odstartovalo v této kategorii na 55 účastníků. Pochválit musíme i děvčata Elišky Beránkovou a Fuchsovou, které vybojovaly 23. a 24. příčku. Mezi juniory si vyjel Pavel Švácha 15. pořadí a žena Michaela Moučková skončila 8.

Je s podivem, že jsou naši mladí závodníci pod vedením svých trenérů Miroslava Cingla a Martina Noska schopni podávat takové výkony a tak dobře Teplice i svůj klub reprezentovat, když uvážíme za jakých podmínek se v poslední době připravují. Nemají možnost lyžovat, neodjeli na žádný ledovec, ale nahrazují trénink na sněhu kolečkovými lyžemi a jinými tréninkovými prostředky. O to víc zasluhují obdiv !

O nás

Oddíl běžeckého lyžování TJ Lokomotiva Teplice je součástí jedné z největších TJ v okrese Teplice, která má 11 oddílů.

Oddíl aktivně pracuje především s mládeží. Členy oddílu se mohou stát děti od 5 let.
Přípravka trénuje 2x týdně úterky a čtvrtky 17-18 h a víkendy dle pokynů. Uvítáme všechny vážné zájemce o běh na lyžích. Tréninky nenahrazují “pohybové hry”, předpokládá se vážný zájem o běžecké lyžování a účast na lyžařském výcviku.
Můžete děti přihlásit každé úterý a čtvrtek v ZŠ Buzulucká, v letním období na hřišti, v zimě v tělocvičně, vždy od 17 hod.
Na horách probíhají tréninky na Novém Městě (areál pod nádražím) většinu víkendů od 10,00 hod.

Podmínkou členství je vyplnění přihlášky do TJ a SLČR, uhrazení členských příspěvků a účast na trénincích jak v týdnu, tak i o víkendech, především v zimním období na horách.
Členství v oddíle je otevřené i pro dospělé členy (rodiče a přátele běžeckého lyžování). Uvítáme každého.

Přihláška

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA ZÁVODY (KRAJSKÉ, VEŘEJNÉ)

Na všechny závody kromě republikových se přihlašujte prostřednictvím TABULKY.
Obvykle nejpozději do čtvrtka do 19,30 (či dle pokynů). Zatržením příslušného políčka v řádku u jména závodníka (sloupec příslušného závodu). 

Pokud závodník nebude takto předem přihlášen, přihlašuje se na místě individuálně a platí si sám startovné. 

Případné odhlášení proveďte přes trenéry nejpozději do 8,00 v den závodu, abychom za závodníka zbytečně neplatili startovné. Děkujeme.

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.