Máme nové webovky! Ty původní můžete navštívit zde.

Výprava 10 závodníků oddílu běžeckého lyžování TJ Lokomotiva Teplice r. nar. 2011-2009 odjela se svými trenéry a servisáky do areálu Vodník u Vimperka s nejistými vyhlídkami.  Tréninková skupina staršího žactva pod vedením trenérů Renáty Gazdové a Ondřeje využívala sice každou možnost k tréninku na lyžích, sněhové podmínky však nebyly v naší části Krušných hor zdaleka vyhovující. To jak uspěli je nad očekávání !

Šumava přivítala více než 300 žákovských lyžařů z celé republiky a téměř 40 klubů nádherným počasím a výborně upravenými tratěmi. V sobotu byl pro závodníky připraven závod klasickou technikou.
Do závodu startovali žáci a žákyně v třicetisekundových intervalech do distancí 3 nebo 4 km podle věku. A hned nejmladší děvčata nám udělala radost výborným 4. místem Aničky Hlisníkové  a 17. místem Sáry Gaislerové. Mezi o rok staršími děvčaty se blýskla 10. místem Magda Šponarová. Ale ta největší radost teprve měla přijít. V kategorii U15 r. nar. 2009 zvítězila s přehledem a náskokem téměř 10 s Nikola Žilinská. Velká gratulace této naší velké naději!
Další pěkná umístění v klasickém závodě: 16. Hana Gaislerová (U15), 21. Ota Vágner (2010), 26. Libuše Moučková, 30. Vojtěch Kadlus, 39. Vojta Kučera.

V neděli přišel na řadu závod volnou technikou, což v řeči běžkařů znamená skate. Tratě čekaly na borce stejné, jen se tentokrát bruslilo. A i tento závod nám přinesl úspěchy. Především 2. místo a stříbro Aničky Hlisníkové na trati 3 km a bronz Nikoly Žilinské na stejné trati. Děvčata, jen tak dál !
Ani ostatní se nedali zahanbit a vyjeli si některá pěkná pořadí: 18. Ota Vágner, 20. Hana Gaislerová, 26. Sára Gaislerová a 30. Vojtěch Kadlus i Magda Šponarová, 35. Vojta Kučera. A to v každé kategorii závodilo 50-60 závodníků!

Všem závodníkům lze jen poblahopřát ke skvělé reprezentaci našeho klubu. Na závodníky této věkové kategorie čeká v závěru února mistrovství ČR v Bedřichově, mezitím několik krajských závodů a samozřejmě pilný trénink na našich horách, doufejme, že v již lepších sněhových podmínkách.

Děkujeme za krásné fotografie přítomným rodičům.

O nás

Oddíl běžeckého lyžování TJ Lokomotiva Teplice je součástí jedné z největších TJ v okrese Teplice, která má 11 oddílů.

Oddíl aktivně pracuje především s mládeží. Členy oddílu se mohou stát děti od 5 let.
Přípravka trénuje 2x týdně úterky a čtvrtky 17-18 h a víkendy dle pokynů. Uvítáme všechny vážné zájemce o běh na lyžích. Tréninky nenahrazují „pohybové hry“, předpokládá se vážný zájem o běžecké lyžování a účast na lyžařském výcviku.
Můžete děti přihlásit každé úterý a čtvrtek v ZŠ Buzulucká, v letním období na hřišti, v zimě v tělocvičně, vždy od 17 hod.
Na horách probíhají tréninky na Novém Městě (areál pod nádražím) většinu víkendů od 10,00 hod.

Podmínkou členství je vyplnění přihlášky do TJ a SLČR, uhrazení členských příspěvků a účast na trénincích jak v týdnu, tak i o víkendech, především v zimním období na horách.
Členství v oddíle je otevřené i pro dospělé členy (rodiče a přátele běžeckého lyžování). Uvítáme každého.

Přihláška

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA ZÁVODY (KRAJSKÉ, VEŘEJNÉ)

Na všechny závody kromě republikových se přihlašujte prostřednictvím TABULKY.
Obvykle nejpozději do čtvrtka do 19,30 (či dle pokynů). Zatržením příslušného políčka v řádku u jména závodníka (sloupec příslušného závodu). 

Pokud závodník nebude takto předem přihlášen, přihlašuje se na místě individuálně a platí si sám startovné. 

Případné odhlášení proveďte přes trenéry nejpozději do 8,00 v den závodu, abychom za závodníka zbytečně neplatili startovné. Děkujeme.

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.