Máme nové webovky! Ty původní můžete navštívit zde.

Po 14 dnech odjela parta našich dorostenců a juniorů na Horní Mísečky, kde se stále dá jakžtakž lyžovat, aby zde bojovali v třídenním klání ČP.

V pátek boje začaly intervalovými závody volně. Není třeba zdůrazňovat, že celý víkend se nesl ve znamení obtížné podmínky. Sníh byl mokrý a zejména špinavý, což kladlo zvýšené nároky na servis. No, drahé lyže závodníků asi na trati dost trpěly.

Závodníci se úspěšně popasovali s tratí. Největší radost nám v pátek udělala 11. místem Eliška Beránková, výborně 14. Adam Klement, 15. Pavel Švácha mezi juniory, 19. Kryštof Háněl, 20. Matěj Švácha, 27. Eliška Fuchsová, 36. Matěj Kaiser.

V sobotu Lokotku neminulo rozšířené pódium. Tentokrát se vytáhli starší dorostenci. Matěj Švácha zajel na desítce klasicky mass skvělé 6️⃣. místo ! Na krásném 12. místě dojel Matěj Kaiser! Klasika jim na špinavém sněhu, který vysál všechny síly, sedla 👏. Úžasné výkony podali i ml. dorostenci, kteří se drželi celý závod v desítce, nakonec Adam Klement skvělým závěrem vybojoval 8. místo, hned za ním si vyjel 9. pozici Kryštof Háněl. Mezi děvčaty v kategorii ml. dorostenek se tentokrát vedlo lépe Elišce Fuchsové, která byla 15., Eliška Beránková 20. V obou kategoriích odstartovalo 35 účastníků. Super výkony !

V neděl čekaly na všechny sprinty volně, které přinesly výborné výkony našich zástupců v těžkých podmínkách. Všichni dokázali postoupit z kvalifikace do čtvrtfinále, které však bylo stopkou pro všechny kromě Kryštofa Háněla. Ten postoupil s přehledem do semifinále, kde na něj čekal lítý boj o druhé postupové místo, které nakonec získal na fotobuňce. Ve finále vybojoval skvělé 5. místo (37 zaávodníků).
Další pozice: 13. Eliška Beránková, 23. Eliška Fuchsová a Adam Klement, 17. Matěj Kaiser, 30. Matěj Švácha, 26. Pavel Švácha.

Děkujeme všem za předvedené výkony a Mírovi a dalším pomocníkům za skvělý servis a koučink.

O nás

Oddíl běžeckého lyžování TJ Lokomotiva Teplice je součástí jedné z největších TJ v okrese Teplice, která má 11 oddílů.

Oddíl aktivně pracuje především s mládeží. Členy oddílu se mohou stát děti od 5 let.
Přípravka trénuje 2x týdně úterky a čtvrtky 17-18 h a víkendy dle pokynů. Uvítáme všechny vážné zájemce o běh na lyžích. Tréninky nenahrazují “pohybové hry”, předpokládá se vážný zájem o běžecké lyžování a účast na lyžařském výcviku.
Můžete děti přihlásit každé úterý a čtvrtek v ZŠ Buzulucká, v letním období na hřišti, v zimě v tělocvičně, vždy od 17 hod.
Na horách probíhají tréninky na Novém Městě (areál pod nádražím) většinu víkendů od 10,00 hod.

Podmínkou členství je vyplnění přihlášky do TJ a SLČR, uhrazení členských příspěvků a účast na trénincích jak v týdnu, tak i o víkendech, především v zimním období na horách.
Členství v oddíle je otevřené i pro dospělé členy (rodiče a přátele běžeckého lyžování). Uvítáme každého.

Přihláška

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA ZÁVODY (KRAJSKÉ, VEŘEJNÉ)

Na všechny závody kromě republikových se přihlašujte prostřednictvím TABULKY.
Obvykle nejpozději do čtvrtka do 19,30 (či dle pokynů). Zatržením příslušného políčka v řádku u jména závodníka (sloupec příslušného závodu). 

Pokud závodník nebude takto předem přihlášen, přihlašuje se na místě individuálně a platí si sám startovné. 

Případné odhlášení proveďte přes trenéry nejpozději do 8,00 v den závodu, abychom za závodníka zbytečně neplatili startovné. Děkujeme.

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.