Máme nové webovky! Ty původní můžete navštívit zde.

Po týdnu se opět zástupci běžců na lyžích z TJ Lokomotiva Teplice odhodlaně vydali poměřit síly s republikovou konkurencí. Téměř 200 mladších žáků a žákyň ze všech koutů země a 35 klubů se sjelo do lyžařského areálu „Kolečko“ v jabloneckých Břízkách, kde pro ně i přes krajně nepříznivé klimatické podmínky byl pořadateli ze Ski klubu Jablonec n/N. kvalitně připraven 1 km okruh. V této věkové kategorii se upřednostňují závody klasickou technikou, v sobotu se tedy závodníci vydali na trať 2 km s intervalovými starty, v neděli je pak čekala stejná distance se startem hromadným.

Do Jablonce Lokotka vyslala 10 svých zástupců. Pro některé kluky a holky ročníku 2012-13 to byla první zkušenost z tak velkých závodů. Sportovci se svými trenéry našli zázemí s ubytováním a výbornou domácí stravou v jabloneckém penzionu Ayky. Odtud pak vyrazili už v pátek otestovat trať i lyže, které jim pečlivě připravili jejich trenéři Aleš Havel a Linda Špalková ve spolupráci s dalšími ochotnými servismany.

Sobotní individuální závod nám přinesl medailovou radost v podobě skvělého úspěchu 11letého Štěpána Noska, který vybojoval bronzovou medaili! Výborně si vedl i stejně starý Antonín Bartoš, který dojel 14. Konkurence v některých kategoriích čítala až 60 závodníků! Pěkná jsou i umístění o rok mladších Toníka Bendy na 27. a Anabely Stelzerové na 28. místě, 30. skončil Matěj Erler. Ani ostatní se nedali zahanbit a statečně bojovali !

Nedělní závod s hromadnými starty se nesl ve znamení téměř neustávajícího deště a větru, což prověřilo především morální vlastnosti dětí. Ale běžkaři nejsou žádné padavky a na rozmary počasí jsou zvyklí. I v tomto závodě podal Štěpán Nosek úžasný bojovný výkon, který tentokrát stačil na pódiové 5. místo. Gratulujeme Matěji Plívovi, který na pódiu vystřídal Štěpána stříbrnou pozicí. Skvělý výkon tohoto mladého závodníka LK Slovan Košťany! Tonda Bartoš si oproti sobotě polepšil na 13. místo. V mladší kategorii nám také udělali radost Anabelka Stelzerová a Antonín Benda shodně na 24. místě. Velkou zkušeností byly závody i pro ostatní, kteří nechali na trati všechny své síly.

Pro naše nejmladší závodníky byl víkend cennou zkušeností, která je doufejme „nakopne“ k ještě většímu tréninkovému úsilí a zájmu o běžecké lyžování. Lze jen čekat na návrat zimy.

O nás

Oddíl běžeckého lyžování TJ Lokomotiva Teplice je součástí jedné z největších TJ v okrese Teplice, která má 11 oddílů.

Oddíl aktivně pracuje především s mládeží. Členy oddílu se mohou stát děti od 5 let.
Přípravka trénuje 2x týdně úterky a čtvrtky 17-18 h a víkendy dle pokynů. Uvítáme všechny vážné zájemce o běh na lyžích. Tréninky nenahrazují „pohybové hry“, předpokládá se vážný zájem o běžecké lyžování a účast na lyžařském výcviku.
Můžete děti přihlásit každé úterý a čtvrtek v ZŠ Buzulucká, v letním období na hřišti, v zimě v tělocvičně, vždy od 17 hod.
Na horách probíhají tréninky na Novém Městě (areál pod nádražím) většinu víkendů od 10,00 hod.

Podmínkou členství je vyplnění přihlášky do TJ a SLČR, uhrazení členských příspěvků a účast na trénincích jak v týdnu, tak i o víkendech, především v zimním období na horách.
Členství v oddíle je otevřené i pro dospělé členy (rodiče a přátele běžeckého lyžování). Uvítáme každého.

Přihláška

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA ZÁVODY (KRAJSKÉ, VEŘEJNÉ)

Na všechny závody kromě republikových se přihlašujte prostřednictvím TABULKY.
Obvykle nejpozději do čtvrtka do 19,30 (či dle pokynů). Zatržením příslušného políčka v řádku u jména závodníka (sloupec příslušného závodu). 

Pokud závodník nebude takto předem přihlášen, přihlašuje se na místě individuálně a platí si sám startovné. 

Případné odhlášení proveďte přes trenéry nejpozději do 8,00 v den závodu, abychom za závodníka zbytečně neplatili startovné. Děkujeme.

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.