Základní informace - ml. a nejml. žactvo

Tréninková skupina mladší žactvo a nejml. žactvo sdružuje děti ve věku 9-11 let, t.j. kategorie mladší žactvo a nejml. žactvo druhým rokem.
Děti jsou vedeny k rozvoji základních pohybových dovedností formou soutěživých závodů a her a k rozvoji vytrvalosti formou pěších, cyklistických a lyžařských výletů.
Předpoklady pro závodníky: Tréninková skupina je již určena pro děti, které se chtějí stát "lyžaři". Oddíl v této věkové kategorii již nenahrazuje sportovní kroužky ("sokol") ! Klade se důraz na pravidelnou docházku!

Tréninky:

 • pravidelně v pondělí plavání, které je nezbytnou součástí regeneračního procesu, úterky a čtvrtky na hřišti nebo v tělocvičně ZŠ Buzulucká 
  nepravidelně: sobota, příp. neděle: běžecké či lyžařské tréninky na horách (odd. chata Nové Město), účast na závodech (přespolní běhy + závody na lyžích)

Zaměření tréninků:

 • jaro: rozvoj vytrvalosti, cyklistika, turistika, závodivé a míčové hry, obratnost
  léto: první týden v červenci - vodácký tábor
  poslední týden o prázdniných - soustředění v některých českých horách (kolo+běh+hry) nebo ve Vysokých Tatrách (vysokohorská turistika, běh+hry)
  podzim: průprava před zimou (běh, chůze a běh s holemi, imitace aj.), účast na přespolních bězích
  zima: prosinec - týdenní soustředění "na prvním sněhu", základní dovednosti na lyžích, zatáčení, pluh, rovnováha, překonávání nerovností,přizpůsobení jízdy terénu aj., pokročilejší lyžaři rozvíjejí dovednosti v klasice i bruslení

 • Soustředění jsou výběrová a jsou určena pouze závodníkům s aktivním přístupem k tréninkům a závodům (výběr je na trenérech, děti musí být samostatné)

Lyžařské vybavení:

Klub nezajišťuje pro děti lyžařské vybavení. Trenéři vám rádi při výběru výstroje a výzbroje poradí. Členové oddílu mohou využít zvýhodněné nabídky firem, které vám zprostředkováváme na webu či FB oddílu.

Tréninkové prostředky: běh, hry (běžecké, míčoové, obratnostní, silové), lyže klasické (mladší žactvo i lyže na bruslení), horské kolo, in-line brusle, imitační chůze a běh s holemi

 

© 2009-2021 TJ Lokomotiva Teplice - běh na lyžích

Vytvořeno službou Webnode